שיחת ייעוץ, הפגת לחץ וקבלת פתרונות שיעזרו לכם להתמודד עם הלחץ ולחיות איתו בשלווה!

"ממצאים בארה"ב מראים שאחוז העובדים שמרגישים "לחוצים מאוד" במקום עבודתם, הכפיל את עצמו בעשור האחרון ועומד היום על 64%"

תראו לא הבאתי אתכם לכאן כדי להפחיד או להלחיץ אתכם יותר, ההיפך הוא הנכון. אתם פה כי אתם מרגישים איזשהו לחץ ומפחדים שמא הוא גובה מכם מחיר כבד שאולי היום אתם לא כל כך מודעים אליו, אבל יום אחד לא תוכלו להתמודד איתו יותר ואתם פשוט לא רוצים להגיע למצב הזה! 

תנו לי רגע לשתף אתכם במה שעובר על הגוף שלכם כאשר אתם חווים לחץ:

מערכת השלד והשרירים

השרירים נוטים להתכווץ כחלק ממנגנון הגנתי של הגוף. כאשר הגוף חווה לחץ ממושך, השרירים כל הזמן מכווצים, דבר הגורם לתופעות של כאבי ראש, מיגרנות, תפיסת צוואר וכתפיים, כאבי שרירים, כאבים בגב ועוד.

מערכת הנשימה

לחץ משפיע על כמות החמצן הנכנסת לגוף!אצל אנשים הסובלים ממחלות נשימתיות או ריאתיות כלשהן, התקף לחץ שכזה יכול לגרום להתקף אסטמה חמור ולהגעה עד לסכנת מוות (בדומה לנגיף הקורונה)

מערכת הלב וכלי הדם

תפקיד הלב וכלי הדם הוא לספק חמצן לאיברי הגוף השונים. לחץ פתאומי גורם לעלייה בקצב הלב, להתכווצות חזקה יותר של שרירי הלב ולעלייה בכמות הורמוני הלחץ בלב (אדרנלין, קורטיזול), דבר המביא ללחץ דם גבוה!

מערכת האנדוקרינית

כשהגוף נמצא במצבי לחץ, ההיפותלמוס מסמן למערכת העצבים ולבלוטת יותרת המוח להתחיל לייצר הורמוני לחץ (אפינפרין וקורטיזול), כדי לאפשר לגוף לברוח מהסכנה ומהמצב "הלא נורמלי" שהגוף חווה!

מערכת העיכול

בזמני לחץ מתמשכים, הרגלי האכילה עלולים להשתנות. אנשים אוכלים יותר או פחות מהרגיל, שותים יותר אלכוהול, מעשנים יותר, דברים הגורמים לבעיות במערכת העיכול כגון: תחושות הקאה, כאבי בטן, אולקוס ועוד.

מערכת העצבים

המערכת האחראית על תגובת הלחץ בגוף היא המערכת הסימפטית. תפקידה הוא להכין את שאר מערכות הגוף "למצב חירום". כאשר הגוף בלחץ כרוני, המערכת עובדת בלי סוף ומשאירה את הגוף כל הזמן במצב חירום, מה שגובה ממנו מחיר קשה!

כשאנו רואים את ההשפעות של הלחץ על מערכות הגוף שלנו

אנחנו מבינים את המחקרים שאומרים שלחץ מעלה את הסיכוי לחלות במחלות. הידעתם שבין 5% ל- 10% מהאוכלוסייה חולים במחלות אוטואימוניות, מחלות בהם התאים בגוף שלנו תוקפים את הגוף עצמו

ולמחלות הללו קיים מכנה משותף עיקרי והוא: הלחץ!

שמי גילי קופלביץ ולי יש "קרוהן". מי שלא יודע, קרוהן היא מחלת כרונית אשר באה לידי ביטוי בדלקת מעיים המחכה להתפרץ (קרוהן היא אחת מתוך 80 מחלות כרוניות שתוקפות את הגוף ונקראות מחלות אוטואימוניות). 

במשך שנים שבהם חוויתי לחצים בלתי פוסקים בעבודה ובאורח החיים שחייתי, שבהם התכחשתי ללחץ ונתתי לו "לעבור" לבד (או שלפחות ככה חשבתי!), בשנת 2016 הגוף שלי לא היה מסוגל להמשיך ככה יותר ופשוט קרסתי תחת הלחץ. 

ככה זה היה נראה אחרי שהגוף שלי בגד בי בפעם ה-1 ב- 2016

באותם הימים התייחסתי ללחץ כאויב שלי, האשמתי אותו בכל מה שחוויתי, נלחמתי בו בכל הכוח, אך הוא סרב להיעלם. ממש פחדתי שלא אוכל להתמודד איתו שוב.

החלטתי להתחיל לחקור את השפעות הלחץ עלי וגיליתי די מהר שהשד אינו כזה נורא. 

בחרתי להתמקד באיך לאזן אותו ולהתיידד איתו במקום להילחם בו! 

ככל שחלף הזמן הכרתי מנגנון נפלא ואפקטיבי שעובד עבורי.

מנגנון אבולוציוני שהתפתח עם השנים, 
מנגנון הפועל לטובתי ולא נגדי, 
מנגנון שמסמן לי במהירות שיא שמשהו לא בסדר
ומנגנון הגורם לי להבין מתי הזמן לעצור, כי פשוט בגוף חסרים משאבים חיוניים או בדיוק להיפך, מתי הזמן להרים הילוך ולתת פוש קדימה, כי התפנה מקום לתת במה לאומץ להשתלב במשחק.

אבל בעיקר אני מודה ללחץ, כי הוא גרם לי לפעול במרץ לשנות את אורח החיים שלי. להתאים אותם בצורה הטובה ביותר עבורי.

הבנתי שקיבלתי מתנה אדירה, זכיתי "בחבר חדש" שילווה אותי לצלוח כל אתגר שיצוץ בדרך.

היום, אני והלחץ לא נפרדים לרגע, בזכותו זכיתי להכיר מקרוב מהי שלווה אמיתית.

וזה היה כבר לפני כשנתיים, שהתחלתי לשלוט בלחץ במקום שהוא ישלוט בי!

איך אני מתמודד עם הלחץ שלי?

כל פעם שהלחץ מופיע אני עוצר ונמנע מסערת רגשות. שומר על ראש פתוח וחושב איך אפשר להסתכל על הסיטואציה שהלחיצה אותי מזווית אחרת, כזו שתקדם אותי. זה מאפשר לי למצוא פתרונות חדשים לאתגרים איתם אני מתמודד.

שהלחץ מגיע לרמה גבוהה, כזו שקשה לי כבר להתמודד איתו. אני מקפיד לשאול שאלות המכוונות אותי למידע חדש אותו אני רוצה לגלות. קורא, לומד, מתייעץ ומתנסה, כך אני מרחיב את המודעות שלי בקשר ללחץ שחוותי.

בכל רגע, אני מתרגל ומתאמן להיות קשוב למה שמתרחש, להיות נוכח וממוקד בכאן ועכשיו! זה מאפשר לי לקלוט דברים חדשים אותם אני יכול לעשות כדי לווסת את רמת הלחץ שלי.

כשאני קולט מה אפשר לעשות, אני מתחיל ליישם, יוצר הרגל חדש ומסתגל. הרגל שמשפיע עלי ועובד לי, אני מתמיד לעשות אותו לאורך זמן. הרגל שאינו מקדם אותי, אני מוותר עליו מבלי לחשוב פעמיים!

בסוף, אני גם מודד את התוצאות שאני מקבל, מאריך ומדרג את רמת הלחץ שלי, מקשיב לגוף שלי ולמה שהוא מסמן לי ובודק איך קידמתי את המיומנות שלי להתמודד עם הלחץ. בדרך הזו אני מצליח לווסת את רמת הלחץ שלי, לפני שנהיה מאוחר מדי ויהיה לי קשה שבעתיים לצאת מהמעגל ההישרדותי שאקלע אליו. זה מאפשר לי להיות רגוע, חופשי ומשוחרר גם אם לפעמים קצת קשה או מפחיד והדברים לא מסתדרים כפי שתכננתי.

בשורה התחתונה, הפעולות הללו מביאות אותי לקחת 100% אחריות על הלחץ שלי, על אורח החיים שלי, לטפל במה שצריך ולחיות עם המחלה שלי בשלום. זה מאפשר לי לשמור על חוסן מנטלי גבוהה לאורך זמן, להתמיד בעשייה מכוונת, לווסת את הרגשות שלי ולמנוע דרמות מיותרות.

וויסות הלחץ השפיע וקידם גם את מערכות היחסים שלי. היום אני מסוגל להקשיב בצורה נקיה לאנשים אחרים ולא מגיב על כל דבר שהם אומרים. אני סבלני ומקבל את מה שקורה. הזוגיות שלי פורחת, שותפות ארוכת שנים קיבלה ממד חדש של אהבה וקרבה. ויכוחים עם הילדים נעלמו כלא היו, אני מעורב בחיים של הילדים שלי, תומך ומלווה אותם בכל דרך שהם בוחרים. שיתופי הפעולה עם אנשים איתם אני עובד הפכו למהנים, יעילים ואפקטיביים ממה שהיו בעבר.

בקיצור, המיומנות לווסת את הלחץ בחיים שלי מאפשרת לי להתפתח ולקדם כל תחום בחיי.

אז למה אני מספר לכם את כל זה?

כי החלטתי לקחת על עצמי למטרה לסייע לאנשים להתמודד עם תופעות של לחץ וסטרס בחיי היומיום שלהם, עוד לפני שפורצות המחלות ואז כבר אין ברירה, אלא, רק להתמודד עם הלחץ!

בניתי תכנית ליווי שאיתה אקח אתכם יד ביד ואראה לכם דרך אחרת להתמודד עם הלחץ, דרך שתשפר פלאים את איכות החיים שלכם, תשפיע על הבריאות ועל מערכות היחסים שלכם ותסב לכם אושר אמיתי ושלווה פנימית!

אני רוצה ללמד אתכם איך:

Ξ להקשיב לגוף שלכם ולזהות מה הוא מסמן

Ξ להכיר את מקורות הלחץ והשפעותיו עליכם

Ξ להתמודד בדרך אחרת במצבים מלחיצים

Ξ לעשות את הדברים בקלות, ללא מאמץ ובצורה רגועה ומאוזנת

אני רוצה שתדמיינו את עצמכם, חודש מהיום, אתם בעיצומה של סיטואציה מלחיצה ולא נעימה, אתם עייפים וחסרי אנרגיה. הגוף שלכם מקובץ, אתם עצבנים, כועסים, ממורמרים ומבולבלים ואולי גם חוששים קצת או מפחדים ממה שהולך לקרות.

יתכן משבר?! אולי?

אבל, וזה אבל גדול!

חודש מהיום תהיה לכם את היכולת להפוך את הקערה על פיהלהבחין בלחץ ו"לשחק" איתו, לנצל אותו לטובתכם ולממש את מה שאתם באמת רוצים לממש.

תראו, כשהתעלמתי והדחקתי את הסטרס שילמתי מחירים יקרים! בריאותיים, חברתיים וכלכליים.

אני בטוח שגם אתם מכירים לא מעט אנשים החווים תחושת לחץ ומתקשים לאזן אותו. ואפילו בטח יצא לכם להיות בחברת אנשים שמשדרים לחץ כל הזמן, איפה שהם נמצאים ובכל דבר שהם עושים!

הלחץ שלכם לא יכול להיעלם, אולי לעיתים תרגישו שאתם מסוגלים להתמודד עם ההשפעות שלו, אבל בטוח שזה לא יהיה לתמיד! אתם חייבים ללמוד איך לווסת אותו ולהפוך את החיים שלכם לבריאים יותר ומאושרים יותר!

כיום, אני מעביר סדנאות של איזון לחץ, ובעל תכנית ליווי דיגיטלית לאיזון הלחץ בחיי היומיום

קצת ממי שמספרים על החוויה

גילוי נאות וסופר חשוב מבחינתי!

מאוד חשוב לי שיגיעו לשיחות איתי אנשים שבאמת מחפשים עזרה בנושא הזה. המטרה שלי היא לעזור לאנשים שחווים לחצים בחיי היומיום שלהם ואין להם את הכלים להתמודד איתם והם מרגישים שדי, זהו, הם לא יכולים להמשיך ככה יותר! 

אתכם אני רוצה! 

את האנשים שרוצים להתגבר על הלחץ, להימנע מההשפעות הבלתי נסבלות שלו עלינו ועל הגוף שלנו כמו: לחצים בחזה, קשיי נשימה, כאבי בטן, כאבי ראש, כאבי גב ומתח בשרירים, עצבנות, כעס, פחד חרדה ועוד מלא השפעות שאתם לא מעלים על הדעת הנגרמות מלחץ!

את האנשים שרוצים לקבל כלים שיעזרו להם להתמודד עם הלחץ, להקדים אותו ולשלוט בו במקום שהוא ישלוט בהם 

את האנשים שמרגישים צורך עז לקחת את הבריאות שלהם ברצינות כדי לשפר את אורח חייהם ולהיות מסוגלים להסתגל במהירות בכל פעם שהלחץ מופיע.

מטרת השיחה איתי היא לתת לכם ערך ולהנגיש לכם כלים חדשים שישנו לכם את זווית הראייה וינחו אתכם בדרך חדשה ובריאה להתמודדות עם הלחץ!

נשמע טוב? מעולה!
כל שנותר לכם זה ללחוץ על הכפתור ולקבוע איתי שיחה בקליק קטן! בלי שיחות טלפון מקדימות ובלי חפירות!

*מספר השיחות ביום מוגבל ולכן תקבלו החלטה מהירה והירשמו כבר עכשיו לשיחת האבחון שתשנה את חייכם לטובה!